Aktuality

AKTUÁLNÍ DĚNÍ, POZVÁNKY NA AKCE A KONFERENCE

Příměstský tábor s FIE 2022

PUBLIKOVÁNO 16. 7. 2022
Rovněž v létě 2022 nabídlo ATC společně s Poradnou pro integraci (PPI), za laskavé podpory společnosti ČEPS, skupince dětí (letos ve většině případů se specifickými potřebami) možnost zúčastnit se příměstského tábora s metodou FIE, který se konal po pár letech opět v prostorách DSP Hagibor v Praze.
Dětem se věnovaly čtyři zkušené pedagožky a děti se rozhodně nenudily - kromě práce s metodou FIE, která byla letos zaměřena (kromě jiného) na smyslové vnímání (zrak, sluch, hmat, čich a chuť) a postavena na instrumentu Porovnávání (s vhodným doplněním o instrumenty z řady Basic), byly na programu výtvarné, sportovní i oddechové aktivity. Lektorky rovněž pracovaly s vlastními materiály zaměřenými na rozvoj kognitivních funkcí u dětí předškolního a mladšího školního věku (hledej rozdíl, grimasy, pexeso, zajíc v pytli, ...).
Páteční zakončení a shrnutí proběhlo tradičně za účasti dětí i rodičů, lektorky probraly den po dni náplň a témata a dětem následně předaly papírové materiály, diplomy a drobný dárek, který pomáhaly samy vytvořit (mýdlová bomba do koupele a zvukové/čichové pexeso).

Další aktuality

S radostí Vás zveme již na 5. ročník konference ATC, která proběhne 11. listopadu 2022 v Náprstkově muzeu v Praze.
Úspěšně jsme realizovali kurzy FIE pro pedagogy a speciální pedagogy ze slovenské vězeňské služby.
PUBLIKOVÁNO 7. 3. 2022
V magazínu EDUzín vyšel rozhovor o výuce FIE na ZŠ Vorlina ve Vlašimi s naším kolegou a ředitelem ZŠ Mgr. Petrem Jíšou.

reflexe účastníků

Řekli o našich kurzech

Quotation